Webotéka Martina Bergera

Hudební centrum estonského soudobého skladatele Ervo Pärta – v roce 2019 jsem s manželkou Katrin projížděl na kole nádherným Estonskem a nedaleko Thalinu  jsme společně navštívili teprve nedávno vzniklé centrum estonského skladatele Arvo Pärta. Jeho hudební centrum s koncertním sálem, seminární místností, knihovnou s jeho tvorbou, kavárnou a vyhlídkovou věží na moře je opravdu ojedinělá zajímavá moderní stavba uprostřed borovicových lesů.Při prohlídce obdrží návštěvník sluchátka se skladatelovou hudbou. Nádhera. 

Divadla, koncerty, opery na Bodamském jezeře – v roce 2017 jsme se vraceli na kole ze Španělska a krátce se zastavili ve venkovním divadle Bregenz, jehož jeviště je přímo nad Bodamským jezerem. Prohlédli jsme si zajímavě udělanou scénu tenkrát akorát hrané opery Carmen. Zajímavé.
https://www.radurlaub-bodensee.de/cs/divadla-koncerty-opery-bodamskem-jezere?language=cs

Cestovatelky Alča a Mája – v posledních devíti letech s Katrin poměrně často cestujeme, převážně na kole nebo pěšky. Stále více obdivujeme mladé nadšence, kteří se nebojí přesáhnout hranice poměrně bezpečné Evropy. S cestovatelkami Alčou a Májo a jejich napínavými příběhy z cest jsme se seznámili při Camino festivalu v Karlových Varech.
https://www.aawesome.cz/category/cesta-kolem-sveta/

Tur alpských sedel ve Francii – bez hor a kopců si nedokážu představit žít. Letošní cyklotur na hornatou Korsiku přes ještě kopcovatější Alpy byla pro nás obrovským zážitkem. Naše trasa od Ženevského jezera ke Středozemnímu moři vedla přes prvních jedenáct oranžově zvýrazněných alpských sedel. Nádhera. Doporučuji nejen k vyčištění hlavy ale také ke zlepšení dechové kapacity při hře na dechové nástroje 🙂
https://www.alpenpass.com/frankreich/route%20des%20grandes%20alpes/route_des_grandes_alpes.htm