GalerieVideotéky

Videotéka Evy Kvapilové

Flauti Grandi je moje velká radost! Naše žáky vedeme společně s Honzou a toto je záznam z posledního koncertu v olomoucké Redutě „před Covidem“ v r. 2019.

Štěpánce Vaškové je 12 let a je „speciální “. V 10 letech prohlásila, že bude učitelka zobcové flétny a operní pěvkyně… Je neuvěřitelně kreativní, nadaná, správný parťák, a o flétně a hudbě diskutuje jako dopělá. Nahrávka vznikla v naší třídě čistě náhodou po období distanční výuky, kdy si sama, během 14 dnů zpracovala tyto dvě písničky a řekla, že už budeme hrát něco dalšího a já jsem navrhla, že je tedy natočíme… No a bylo to „na první dobrou“.

https://www.facebook.com/zusikolomouc/videos/2535484426759993

Jitka Konečná, moje Jituška… učila jsem ji od jejích 8 let do nějakých18 ,19 let. Za celou mou pedagogickou praxi jsem se nepotkala s jiným žákem, který by byl vždy perfektně připraven a dokázal hrát bez chyb. Zprvu nemluvná, poslušná, až řekla bych zakřiknutá – postupem času velký tahoun, entuziasta, duše našeho prvního žákovského kvarteta a perfektní hráčka. Prostě Jituška.

Jitčin komentář k odkazu:

iFlautisti

Moje srdcovka, kvartet iFlautisti, semínko které jsi zasela už s naším původním kvartetem. Při hraní v kvartetu se cítím absolutně krásně.“

Dokument Kus mého života – v roce 2003 na Letní školu staré hudby do Prachatic přijel dokumentarista Jirka Flídr. Zadání bylo natočit o této akci dokument. Nestalo se. Jirka pronikl do prostředí, rozhlédl se a pak si vybral mě… Posléze mi došlo, že ho přilákal můj životní příběh.