Napsali o knize „Flétničkovi-Jak Soprinka našla ztracenou písničku“

Milí přátelé, líbí se vám příběhy rodiny Flétničkových? Napište nám své zážitky a dojmy a my je zde rádi zveřejníme!

Recenze pro časopis Hudební výchova od K. HurníkovéHudební pohádka o flétničkách.-recenze
Pojiskta proti ztrátě paměti – „Jak si vybíráme knížky“zde
Flétničkovi – rozhovor s Vítkem Sázavskýmzde
Lábus a Flétničkovi na nás přenášejí radost16_12.VLP_SV_ZATEC_HP_07 Labus Fletnickovi
Česká televize – Knižní svět – Flétničkovizde
Česká škola – Rodině Flétničkovým vdechli život Jiří Lábus, Alice Nellis… – zde

Kniha, která zábavnou a naučnou formou vede k prvnímu seznámení s rodinou zobcových fléten. Veselá povídání s písničkami provází děti příběhem, ve kterém poznají všechny základní druhy zobcových fléten, jejich vlastnosti, nálady a barvy. Dobrodružná cesta plná hudebních her a poznávání může začít.
Jitka Smutná, prof. Konzervatoř Olomouc

Pro všechny ty, kdo fandí zobcové flétně a nejen pro ně, je tu milá knížka o rodince Flétničkových. Je nejen příběhem s dobrým koncem, který se bude líbit malým i velkým, ale také se díky ní seznámíte se členy rodiny zobcových fléten. A to rozhodně stojí za to! A protože na milé příběhy rádi vzpomínáme, tak nám autoři připravili notový materiál, abychom si sami mohli zahrát písničky z příběhu. Doufám, že vám všem budou Flétničkovi dělat takovou radost jako u mě doma.
Martina Komínková, prof. Konzervatoř Brno

Za velký luxus by mohly děti – kdyby si na komfort kombinace knihy a zvukového nosiče už nezvykly – považovat tuto útlou a nenápadnou knížku. Kdo umí, přečte si jednoduše vyprávěný příběh rodiny Flétničkových, který představuje jednotlivé její členy – Soprinku, Tenůrka, maminku Altinku a tatínka Basíka, kteří hledají ztracenou písničku. Pokud písmenka ještě neumí, poslouchá toho, kdo mu knížku roztomile ilustrovanou Jitkou Petrovou čte. Nebo je tu druhá, pro někoho možná ještě lákavější možnost: pustí si příběhy na cédéčku. A dostane bonus, protože vedle celého textu (čte Jiří Lábus) si poslechne ještě hudební doprovod (Kvartet barokních zobcových fléten Windways) a písničky (Alice Nellis, Vít Sázavský). Pro pokročilejší muzikanty přidali autoři ještě noty, takže nakonec je ta tenká knížka zdrojem několikanásobné zábavy (a poučení): čtení, čtení v kruhu rodinném, poslouchání, zpívání a muzicírování.
Marta Švagrová, Lidové noviny

Teď jsem si to celé poslechla a sledovala i obrázky v knížce. Je to móóóc pěkná pohádka, ty písničky jsou pekně upravené. Basová mi připomíná Rybovku 🙂 No myslím, že už mám minimálně pro 3 děti krásný dárek.
Julie Branná, prof. Konzervatoř Plzeň

Moc mě to baví. Musím říct, že to vychází přesně z toho principu hry, vymyšleného příběhu, který spojuje generace a přitom je tam báječná ta muzikantská stránka, propojení nástrojů a nápadů. Za to jsem ráda a taky to vždycky když můžu šířím.
Lenka Pospíšilová,  Orffova společnost

Máme doma (dostali jsme ji darem) a vřele doporučuji! Od Vánoc neděláme nic jiného než čteme, prohlížíme, posloucháme a zpíváme. Je krásně namluvená Jiřím Lábusem a ilustrace jsou prostě nádherné. Má oblíbená je „Tenůrek v zahradě“ (jako bych tam byla s ním).
CVRNGLIK

Ráda bych poděkovala za fantastickou knížku. Nádherné ilustrace i příběh. Tajně jsem si ji přečetla, ale jinak ji přinese až Ježíšek. Všem moc doporučuji!!!!
Martina – Space4kids.cz

Zakoupila jsem zejména kvůli obrázkům paní Petrové, které známe z knížky O odvážném autíčku a jsme velmi spokojeni. Ilustrace v knížce jsou velmi krásné a CD těší poslouchat nás i naše dvě dvouleté děti. Písničky jsou velmi hravé a i nápad se 4 druhy flétniček je velmi pěkný. Osobně bych si přála, aby existovalo pokračování…., protože toto je knížka, která baví i mne :-).
Basina

Hezká, příjemná muzička pro děti i jiné posluchače, p. Lábus je milý vypravěč. Myslím, že jednoduchých písniček a skladbiček, které jsou dětem přístupné a na nic extrovního si nehrají, není nikdy dost.
Tyhle flétny z celé rodiny zobcovek (i basová, altová, tenorová) mají kouzelný /sou/zvuk a celá pohádka je pro mě pohlazením po duši. Snad i pro děti 🙂
Hudebkářka

Úžasné flétničky!!!Skvělý dárek pro všechny muzikanty :o) Doporučuji!!!
Kateřina Jirásková

Krásná knížka! do rodiny hned dvakrát a u přátel taky dvojmo :-). Moc vkusná.
Helena Mrázková

Úžasná pohádka! Původně byla pro neteř, ale nedám 🙂
Klára a kočky

Velice děkuji, s knížečkou i cd jsme velmi spokojeni, je to nádhera!
Vivianna

Knížka s cd je parádní, dnes jsme to slyšeli už asi 4x 🙂 Mějte se krásně a až bude dvojka na světě, dejte nám prosím vědět.
Kateřina Hrušková

Dovolte abych Vám z osobního postoje matky poděkovala za knihu i CD o rodině Flétničkových. Naše děti to umí zpaměti, zkouší podle toho hrát a vůbec si to moc užívají.
Mgr. Blanka Klimešová, manažer inzerce