Videotéka Martina Bergera

Benjamin Thorn – The Voice of the Crocodile I. a III. Toto video „Krokodýla“ bylo zároveň mou veřejnou premiérou, kterou jsem odehrál v roce 2010 v Domě hudby na plzeňské konzervatoři. Od té doby jsem tuto mnou oblíbenou skladbu reprízoval minimálně deset krát, mimo jiné i na soutěži konzervatoří v Teplicích v roce 2012.

Johann Sebastian Bach – Partita c moll (originál a moll) BWV 1013. Sólové skladby staré hudby, ať už etudy, nebo přednesy, byly pro mne vždy velkou výzvou. Hráč se za doprovod cembalisty neschová a veškeré nedokonalosti ihned „vyplují“ na povrch. K této skladbě jsem si postupně našel cestu a později si ji do konce velmi oblíbil. V posledních dvou letech se jednotlivé části pokouším hrát i na basovou zobcovu flétnu.

Antoine Dornel – Concert en Trio. Francouzská barokní hudba nikdy nebyla mou silnou interpretační stránkou. Nakonec jsem si k ní našel cestu. S flétnistou Martinem Rezkem, violoncellistou Jakubem Smolou a korepetitorkou Alenou Tichou jsme si tento nádherný koncert zahráli na mém absolventském koncertě v roce 2013 a později i na dalších komorních koncertech v různých uskupení.

Maki Ishii – Black Intension. Již od žákovských let u Petra Čamka vzbuzuje využití pestrých moderních technik hry na zobcovou flétnu můj velký zájem. Tuto skladbu jsem si zahrál bohužel pouze na absolventském koncertě na plzeňské konzervatoři v roce 2013. Věřím, že se mi někdy v budoucnu naskytne příležitost se k ní vrátit.