Napsali o knize „Flétničkovi – Kdo to tady bručí?“

Milí přátelé, líbí se vám příběhy rodiny Flétničkových? Napište nám své zážitky a dojmy a my je zde rádi zveřejníme!

Recenze – Knížkou-zpěvníkem “Kdo to tady bručí?” prolézají pohádkoví medvědi,  od K. Válové – zde.
Recenze – pro časopis Hudební výchova od K. Hurníkové
Nová hudební pohádka

Jsem úplně nadšená! Z písniček a instrumentace. Je to celé chytlavé a písničky jsou hity! Referuji o ní studentům dálkového studia, kteří už učí a zajímají je novinky, jež mohou použít ve své praxi.
Kateřina Hurníková, časopis Hudební výchova

Právě jsem poctivě doposlouchal, gratuluji, moc pěkné!
Jan Kvapil, Katedra hudební výchovy PdF Univerzity Palackého Olomouc

Je to úplně skvělá práce, moc se Vám to povedlo.
Petr Vizina, ČT Kultura+

Naše děvčata Flétničkovi a jejich písničky milují, znají je skoro nazpaměť. Já osobně oceňuji, že knížky obsahují noty, malá Maruška, která ještě neumí číst, poslouchá CD, ukazuje prstem hlavičky not a zkouší podle nich zpívat – tedy nejlepší motivace jak se noty naučit.
Jana Semerádová, flétnistka

Je to moc hezký, to musí mít úspěch! Nastudování muziky je perfektní. A navíc – je to chytlavá muzika s milými slovy. Vydržet to chce, aby se to ujalo, určitě to má potenciál.
Ivana Janišová, spisovatelka
To se bude líbit dětem i dospělým!
Jiří Lábus
CD i knížka jsou skvělé! Náš desetiletý syn Vojtěch je poslouchá a čte už poněkolikáté. Jeho slovy: „Je to prostě libový!“
Marie Trojanová
Líbí se mi celkový koncept (knižní a audio tetralogie) a to mi přijde úplně skvělý a neprůstřelný. No a hlavně to je dobře napsaná hudba. Děti to prostě milují, je to opravdu chytlavě napsané, a tak si rychle zapamatují všechny ty melodie. Moc se jim líbí ta super kombinace barev, bicích a spolu s tím průvodním slovem to vnímají celistvě. A určitě by rády přišly na představení. Takže doporučuji přemýšlet o divadelním provedení.
Jakub Kydlíček, Pražská koncervatoř

Příběh, který spojuje generace, představuje nástroje, probouzí v dětech fantasii a touhu si také na něco zahrát přidat se do té báječné muzikantské rodiny. Díky za to!
Lenka Pospíšilová, pedagožka, skladatelka

Strašně mě nahrávání bavilo. Řekla bych, že jak v příbězích tak v hudbě nastal velký posun. Na tomto CD jsou větší hity! Pro mě byla úžasná spolupráce právě v propojení muzikantů z různých stylových světů. Mám takové projekty ráda, neřeším cembalovou interpretaci, ale hraní na společné vlně a užívám si to!
Edita Keglerová, Pražská konzervatoř

Nahrávání i hraní představení v Divadle v Dlouhé jsem si užila báječně. Na podiu mě to taky bavilo a bylo vidět, že i díváky to bavilo, že ten projekt je fajn. A můj syn si představení rozhodně také užil a potom pořád zpíval ty Flétničkovic písničky, to probíhalo každý večer. Minimálně čtrnáct dní jsem měla večerní program, kdy jsem musela hrát na flétničku ty písničky a on k tomu zpíval (smích).
Julie Braná, flétna, Konzervatoř Plzeň

Kdysi jsem byl i na divadelním představení „My jsme čtyři flétničky“ a knížky trochu také znám. Jsou skvělé a krásné. Doporučuji je všemi deseti. A k tomu už trochu dávnému rodinnému videu nemám slov! Držím všem flétničkám palce.
Marek Štryncl, dirigent, violoncellista

Blíže jsem se s Flétničkovými seznámila až se synem, dostal CD a knížky k druhým narozeninám. Velice se mu líbí, CD posloucháme především při cestách autem a začínají být velkým konkurentem dosud oblíbených Svěráků, Bylinek a písniček z pohádek (smích). Každopádně nápad se mi velmi líbí, písničky jsou chytlavé a určitě je do budoucna využiji i při výuce.
Renata Smetková, Konzervatoř Kroměříž

Je to moc milý, vkusný a podle mě fakt povedený. Jak kresby, tak i písničky a originální pan Lábus. Sedí to pěkně pohromadě, u nás doma to mělo rozhodně úspěch!
David Nykl (Basík), Janáčkova opera NdB

Nahrávání jsem si užíval, bylo to pro mě něco nového. Ačkoliv se jednalo o nahrání jedné krátké skladby do dětské pohádky, přípravy byly opravdu detailní. Trénoval jsem s looperem, kam jsem si jednotlivé pokusy nahrával. Můj beatboxový part začínal asi až po necelé minutě a looper nelze přetáčet, takže jsem byl nucen skladbu poslouchat pokaždé od samého začátku. I teď, když si jen přečtu název písničky, tak se mi skladba vrací do hlavy a neodchází (smích).
Jan Melichar, beatboxer

Točili jsme to v mém oblíbeném studiu Domovina a bylo to bezvadný. Tenhle projekt se mi moc líbí a doufám, že se líbí i dětem (smích).
Marek Špelina, flétnista, Plzeňská konzervatoř

Nahrávání, bylo milé. Vůbec to, že vznikají nějaké nové skladby pro naše dávno zapomenuté nástroje, je velmi pozitivní.
Jan Krejča, loutnista

Obě knížky jsou moc krásné!
David Noll, hudebník
Knížka je opravdu moc hezká, příběh trochu kratší než jsem čekal a pointa s kolotočem tedy dost strašidelná. Ale je to moc hezky napsané.
Mirek Lupač, Agentura Koniklec
Krásná kniha, moc se těším, až ji představím dceři i čtenářkám.
Mgr. Tereza Netolická, Bauer Media v.o.s.
Knížka je moc pěkná!
Pavla Totušková, časopisy Svět ženy a Katka